Oficiali golfo klubo "ELNIAS" svetainė
Lietuvos golfo federacija
Į TITULINĮ  |  APIE KLUBĄ  |  NARIAI  |  AIKŠTYNAS  |  REKORDAI  |  PASLAUGOS  |  KALENDORIUS IR REZ.  |  ŽALIOJI KORTELĖ  |  KONTAKTAI  |
  -*-*-*-

Golfo žalioji kortelė

ŽAIDIMAS AIKŠTYNE

Inventorius: golfo lazdų rinkinys; keli žaidimui aikštyne skirti kamuoliukai (ne pratybų); keli kamuoliuko laikikliai; velėnos atskverbėjas; rezultatų kortelė.
Aikštynas: Parenkami trys laukai (rekomenduojami PAR 3). Laukų ilgis 120-150 m. Žaidžiama iš starto aikštelių arba trenerio nurodytų starto vietų.
Procedūra: žaidžiami 3 laukai kartu su treneriu laikantis visų golfo taisyklių ir etiketo nuostatų.
Išlaikyta: bendrasis rezultatas turi būti 10 arba mažiau smūgių virš žaistų laukų PAR'ų sumos. Pavyzdžiui, žaidžiami trys laukai, kurių kiekvieno PAR=3. Šių laukų PAR suma bus devyni. Vadinasi, sužaidus visus tris laukus bendrasis rezultatas turi būti 19 arba mažiau smūgių.

Keli patarimai

Dažniausiai žaidimo metu neapgalvoti, skuboti ir neracionalūs veiksmai priverčia atlikti daug smūgių kol kamuoliukas iš starto aikštelės nukeliauja į duobutę. Tinkamas mąstymas aikštyne reiškia apgalvojimą, ko pasieksi rizikuodamas. Pavydžiui, nesmūgiuokite virš medžių, jeigu jums tai tik iššūkis ir neatrodo, kad smūgis bus kuo nors naudingas. Taip pat neatlikite pavojingų smūgių, jeigu jie už saugų smūgį pranašesni 9-18 metrų (Saunders, 2009).
Prieš žaidimą patartina susikurti kiekvieno lauko žaidimo planą. Planas gali gimti įvertinus, kokį rezultatą jums reikia pasiekti, koks rezultatas jus patenkintų. Žinome, kad žaidžiami bus trys laukai, kiekvieno lauko PAR=3. Vadinasi įgudęs žaidėjas jau pirmuoju smūgiu kamuoliuką galėtų nusiųsti į ridenimo aikštelę, o joje turėtų pakakti dar dviejų smūgių, kad kamuoliukas atsidurtų duobutėje. Tam, kad išlaikyti šį egzaminą, per tris laukus jums reikia atlikti ne daugiau kaip 19 smūgių. Išsikelkite tikslą: sužaisti per 18 smūgių. Vadinasi, vidutiniškai po 6 smūgius kiekviename lauke. Vieną smūgį pasilikite atsargai nesėkmės atveju. Pradėkime planą kurti nuo ridenimo aikštelės. Kai kamuoliukas jau bus ridenimo aikštelėje, joje tikrai turėtų pakakti 3 smūgių. Vadinasi turime dar tris smūgius tam, kad pasiekti ridenimo aikštelę. Jei žaidžiamo lauko ilgis, pavyzdžiui, 150 m, vadinasi, jums norint šį atstumą įveikti trimis smūgiais, kiekvienas jų vidutiniškai turėtų būti apie 50 m. Tai gana nedidelis nuotolis, kuris pasiekiamas atliekant smūgį nepilnu, ramiu, ritmišku mostu. Toks mosto pobūdis jums taip pat turėtų garantuoti ir pakankamą tikslumą. Vadinasi, trimis trumpais, bet saugiais ir tiksliais smūgiais jūs nesunkiai turite pasiekti ridenimo aikštelę. Jei kamuoliukas jau ridenimo aikštelėje ir jį nuo duobutės skiria nemenkas atstumas, pabandykite atlikti tokį pirmą ridenamąjį smūgį, kad kamuoliukas sustotų kiek galima arčiau duobutės. Nepavykus tai padaryti sėkmingai, jums liks dar du smūgiai, kurių tikrai turėtų pakakti savo sukurtam planui įgyvendinti. Niekados neskubėkite, ypatingai ridenimo aikštelėje.

Apie žaidimo strategiją ir naudingus patarimus kuriant žaidimo planą daugiau skaitykite lietuviškuose leidiniuose:
  • Saunders, V. (2009). Golfo vadovas. Verslo žinios: Vilnius.
  • Litti, B.H. (2009). Golfas: išmokime žaisdami. Algarvė: Vilnius.
  • © Golfo klubas "Elnias"